Poniedziałek 08:3126.09.2022

DZIŚ SĄ IMIENINY: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

 
Związek Gmin Radomka
Witamy na naszej nowej stronie internetowej Związku Gmin Radomka.
 
 

20 Czerwiec 2011

VIII Rowerowy Zlot Gwieździsty

Związek Gmin „Radomka” już po raz ósmy zaprosił wszystkich miłośników jednośladów do udziału w Rowerowym Zlocie Gwieździstym. W piątek 17 czerwca 2011 r., rowerzyści wyruszyli z 6 gmin leżących nad Radomką, aby spotkać się nad zalewem w Domaniowie, gdzie odbył się rowerowy piknik. Pogoda dopisała , humory uczestników również, więc impreza wypadła znakomicie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty to impreza popularyzująca turystykę rowerową i promująca utworzoną w 2004 roku sieć szlaków rowerowych (liczących łącznie 287 km) znajdujących się na terenie ZG „Radomka”. Do Związku należą gminy: Jedlińsk, Zakrzew, Przysucha, Przytyk, Wolanów i Wieniawa. Zlot Gwieździsty integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje kolarstwo jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego transportu.

Gwieździstemu Zlotowi towarzyszył pokaz mistrzów rowerowego trialu w wykonaniu zawodników KS AQUILA Wadowice i pokaz Ratownictwa Medycznego w wykonaniu zespołów ratowników z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Zawodnicy z drużyn reprezentujących poszczególne gminy Związku rywalizowali w konkursach i zdobywali cenne nagrody.

W konkursie wiedzy na temat Związku Gmin „Radomka” I miejsce Ewelina Zarychta, z gimnazjum w Przytyku (nagroda główna: rower, ufundowana przez Związek Gmin „Radomka”), II miejsce zajął Rafał Kosiec, również z gimnazjum w Przytyku, a miejsce III zdobyła Ewa Pawelec, z gimnazjum Zakrzewie.

Przeprowadzono również konkurs wiedzy o powiecie radomskim. I miejsce w tym konkursie zdobyła Dominika Grotek, z gimnazjum w Przytyku (nagroda główna: rower, ufundowany przez Starostę Radomskiego), a pozostałe miejsca „na pudle” przypadły: Paulinie Kępce z gimnazjum w Wolanowie (II miejsce) i miejsce III Mateuszowi Drużdżelowi z gimnazjum w Zakrzewie.

Podczas pikniku pod tama zbiornika wodnego w Domaniowie, ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego pod tytułem „Co można zobaczyć w dolinie Radomki” i wręczono nagrody laureatom. I miejsce zdobył Damian Markiewicz z kl. II d gimnazjum w Jedlińsku za pracę „KUSAKI w Jedlińsku”. Przyznano ex aequo dwa II miejsca” Magdalenie Łabędzkiej z kl. III c gimnazjum w Przysusze za „Nawiedzenie obrazu matki Boskiej Staroskrzyńskiej w moim domu. i Katarzynie Kwiatkowskiej, z klasy III a gimnazjum w Przysusze za „Otwarcie boiska szkolnego przy PG w Przysusze – burmistrz przecina wstęgę”, III miejsce przypadło Oldze Rdzanek z gimnazjum w Zakrzewie za pracę zatytułowaną „Tajna narada w Taczowie. Rycerze króla Władysława Jagiełły. Taczów 2010”. Nagrody w konkursie fotograficznym zdobyły także szkoły. Przyznano dwie równorzędne nagrody w wysokości po 1250 zł. każda: Publicznemu Gimnazjum w Jedlińsku i Publicznemu Gimnazjum w Przysusze oraz nagrodę w wysokości 700 zł. Publicznemu Gimnazjum w Zakrzewie.

Marek Mioduszewski


samorzad wojewodztwa mazowieckiego stowarzyszenie razem dla radomki portal turystyczny w dolinie radomki interaktywna mapa tras rowerowych noclegi album